16 Ağustos 2007 Perşembe

Bir reklâm filminin kamera arkası görüntüleri
Geçen hafta İstanbul'daydık. Gezerken, Galata Kulesi yanında kalabalığı görünce biz de yaklaştık. Bakınca, burada bir film çekiliyor zannettik. Kule'nin hemen yanandaki çay bahçesinde çaylarımızı içerken garsona sorduk hangi filmin çekildiğini. "Reklam filmi" abi dedi.

Neredeyse baştan sona reklam filminin nasıl çekildiğini orada gördük. Bizim için de değişik bir tecrübe oldu bu.

Bütün oyuncular ve yönetmen olağanüstü gayret gösterdi. Hepsini tebrik etmek lazım. Bir haftadır hangi reklam filmidir acaba diye düşünüp durduk. Az önce TV'nin bulunduğu odaya gittim. Bizim reklam filmi başlamış... Seyrettim. Akbank reklâmıymış. Zaten kalabalık oyuncu kadrosundan bunu anlamam gerekirdi. Akbank son zamanlarda kalabalık kadrolarla reklam filmi çekiyor.

Benim için enteresan olanı ise, hayatımdaki ikinci Akbank reklamının çekimini görmüş olmam. Birincisi Sandıklı'daki şubenin açılış reklamıydı. Çocuktum, bir düğünü ve tepeden Sandıklı'nın genel görünüşü verilmişti. Hatta bu filmde bir arkadaşım da koşarken çıkmıştı.

Yukarıda, İstanbul'da çekimini seyrettiğimiz reklam filminin "bizim objektifimizden" kamera arkası görüntüleri var. İyi seyirler.

Hiç yorum yok: