16 Kasım 2009 Pazartesi

Oxford Var da Biz mi Gİtmedik Diyemiyeceksiniz

Oxford House College, 1974 yılından bu yana İngiltere’de İngilizce kursu veren en kaliteli okullardan biridir. Londra, Oxford ve Stratford olmak üzere üç ayrı merkezde eğitim vermektedir. 2005 yılında İstanbul’u dördünce eğitim üssü olarak seçen Oxford House College, Ekim ayında İstiklal Caddesi’nde İstanbul’da en büyük “İngilizce Dil Kampüsü ”nü açmıştır. 8 katlı bir binada eğitim veren Oxford House College, İngilizce dil eğitimini yeni bir konsept ve anlayış ile sunuyor.

Oxford House College’in İstiklal Caddesi’nde açtığı, son teknolojiden yararlanılan 25 derslikli bu yeni dil kampusünde, headprojectör’ler ve online bilgisayarlar ile eğitim verilmektedir. Okuldaki her bir kat İngilizce konuşulan ülkelerin birine ayrılmıştır. Örneğin; İngiltere katında; sınıflar Londra, Oxford, Cambridge, Bournemouth, Brighton olarak ayrılır iken Amerika katında, New York, Los Angeles, Boston vb . olarak ayrılmıştır.Bir yabancı dilin ancak konuşulan bir ortamda öğrenildiği gerçeğinden yola çıkan Oxford House College, sizin İngilizce konuşmanız için tüm olanakları düşünmüştür.

Oxford House College’in en önemli konsepti, okulun her yerinde sadece İngilizce konuşuluyor olmasıdır. Giriş kapısında şu yazı ile karşılanan öğrencinin İngilizce öğrenmemesi için neden yok gibi .. “ You are entering an English Speaking Zone” (İngilizce Konuşulan bir Bölgeye Giriyorsunuz)

Dil seviyeniz ister başlangıç, ister orta seviyede olsun, Oxford House College dil kampusündeki ortam sizi mutlaka İngilizce konuşmaya sevkedecek. Çünkü bu kampuste resepsiyondaki eğitim danışmanlarından, kütüphane görevlilerine, kafeden, bilgisayar odalarına kadar her yerde öğrenciler İngilizce konuşuyor olacaklar.

Kampusün 8. katında bulunan Beyoğlu manzaralı Teras Cafe’nin adı da kolejin adına uygun . “Oxford Coffee House” sabah 8:00’den akşam 12:00’ye kadar ; Özel kahveleri, kekleri ve yemekleri ile öğrencilerine hizmet sunacak. Öğrencilerine olduğu gibi dışarıdan gençlere ve yetişkinlere de açık olan bu farklı mekan “Only English Speaking Coffee in Town” (İstanbul’un tek İngilizce konuşulan kafesi) sloganı ile artık İstanbul’un özel yerlerinden biri olmaya aday.

Oxford House College’in eğitici kadrosu da mükemmel. Okulda eğitmen olabilmek için birçok zorlu aşamadan geçen öğretmenler titizlikle seçilmiş. Kolejde yabancı deneyimli öğretmenlerin yanı sıra, İngilizceyi ana dili gibi konuşan öğretmenlerde görev yapıyor, Oxford House College dünyasına dahil olduğunuz anda artık kimin yabancı kimin Türk olduğunu anlamakta zorlanacaksınız.

TOEFL IBT ve IELTS sınavlarında başarı garantisi Toefl ve IELTS sınavları son yıllarda çok sayıda Türk öğrenci ve yetişkinin İngilizce seviyelerini belgelemek için almış olduğu uluslararası İngilizce sınavlarıdır. OHC, Toefl IBT ve IELTS sınavlarında %95 başarı ile en önde gelen okullardan birisidir.

Oxford House College, Toefl, IELTS, ÜDS gibi sınav kurslarında “başarı garanti” edilmektedir. Öğrenci, kendisine önerilen süre kadar göreceği kurs sonrası başarılı olamaz ise aynı sürede ücretsiz kurs yapmaktadır.

Esnek Ders Saatleri, Esnek Süreler, Beklemeden Başlanılabilen Kurslar; Hem öğrencilere, hem mezunlara hem de çalışanlara göre ders saatlerini organize eden okul, gündüz, akşam veya hafta sonu 50 farklı zaman diliminde dersler vermektedir. Yani “saati uymuyor.. Çok geç bitiyor” gibi mazeretleri ortadan kaldırıyor. Ayrıca, dileyen 12 hafta, dileyen 52 hafta süre ile kayıt yaptırabiliyor. Haftada 4 , 8, 9 veya 15 saat süre ile ders izlemek mümkün.

Ekonomik fiyatlarla eğitim; Konforlu İngilizce eğitimi sunan Oxford House College’de eğitim ücretleri hiç de pahalı değil. 24 haftalık 216 saat süren bir kursun fiyatı sadece 1,800 TL, 12 hafta 952 TL.

İngilizce sadece Derste Değil, Sosyal Faaliyetler ile de Öğrenilir; Oxford House College, İngilizce öğrenmenin bir kültür öğrenmek ile eşdeğer olduğundan yola çıkmakta ve ancak ortam yaratılırsa öğrenilebileceği bilinciyle öğrencilerin sadece sınıfta aldığı derslerde kaliteye değil aynı zamanda sosyal ve kültürel faaliyetler ile İngilizce pratik yapmalarını sağlamaktadır. Örneğin; partiler, dans geceleri, sinema akşamları, geziler, kareoke geceleri, piknikler, tiyatro faaliyetleri hem okul içinde hem de Beyoğlu ve Kadıköy’ün cazip mekanlarında düzenlenmektedir.

Zengin kütüphane, Head Projector, Bilgisayar ortamı; Öğrencilerin düzenli yararlanabileceği kütüphanelerde ders kitaplarının yanı sıra ülke eğitim ve gezi rehberlerinden öğrenciler İngilizce yanında İngilizce konuşulan ülke kültürlerini öğrenmektedir. Her katta LCD TV ler ile CNN INternational, BBC yayınlarının yanı sıra İngilizce filmler ve diziler yayınlanmaktadır.

Ücretsiz “Konuşma, Dinleme, Gramer” Dersleri Ve Ücretsiz 1 Hafta Deneme Kursları; Eğitimine ve ortamına güvenen Oxford House College, herkese sistemini yakından tanıması için 1 hafta süreyle ücretsiz eğitimlere katılma fırsatı vermektedir. Ücretsiz 1 hafta deneme kursları yanı sıra; dileyen öğrenci haftanın bazı günleri düzenlenen ücretsiz “konuşma, dinleme, gramer” derslerine sürekli katılabilirler.

Önce Türkiye, Sonra Yurtdışı; Oxford House College’de en az 12 hafta kurs yapan öğrenci dilerse geri kalan eğitimi için okulun Londra, Oxford veya Stratford şubelerine gidebilir. Ayrıca; Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde bulunan kardeş okullarda eğitimlerine devam edebilir.

36 hafta süreyle kayıt yaptıran herkese ise 2 hafta ücretsiz İngiltere okulları kursları verilmektedir. 9 ayda İngilizce seviyesini ileri seviyeye taşıyan öğrenci, 2 haftalık İngiltere eğitimi ile muhteşem bir pratik ortamı bulmaktadır.

3 ay Türkiye’de 1 ay İngiltere’de devam eden bir kursun maliyeti 952 TL’den başlamaktadır.

İngilizce sorununu Türkiye’de çözen öğrenci dilerse, yurtdışındaki üniversite ve kolejlerde lisans veya yüksek lisans eğitimlerinde katılabilir. Oxford House College uzman danışmanlarıyla öğrencileri en iyi okullara yerleşmelerinde yardımcı olmaktadır.

Oxford House College Kurs Bitirme Sertifikası İngiltere’den; Türkiye’de kurslara katılan ve başarılı olan her öğrenci, Oxford House College-İngiltere okullarında verilen sertifikanın aynısı ile ödüllendirilir.

Mesleğe ve İlgi Alanlarına Yönelik İngilizce; İnsanlar kendilerine ilginç gelen şeyler hakkında konuşmayı severler. Sizin ilgi alanlarınız neler? İlgi alanınıza yönelik konular hakkında bulabildiğiniz kadar kelime öğrenmeye çalışın. Çevrenizdeki insanlara da neler ile ilgilendiklerini sorun. Bu büyüleyici bir yöntemdir ve daima yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olur. Böylelikle başkalarını daha iyi anlamaya başladığınızı görürsünüz.

Oxford House College, “Intermediate - Orta” seviye ve üzeri İngilizce dil bilgisine sahip öğrenciler için Mesleki veya Özel Amaçlara yönelik dil kursu vermektedir. “ESP- English for Specific Purposes” adı altında düzenlen kurslar, Yoğun ve Genel İngilizce kurslarına paralel olarak “elective-seçmeli” ders olarak izlenebildiği gibi, bağımsız ESP dersi olarak da izlenebilir. İngilizce öğrenenlerin %70’i kariyerleri için dil öğrenmek istemektedirler. Ayrıca, dil öğrencinin ilgi alanı ve mesleğine yönelik olduğu zaman, öğrencinin öğrenme ve algılama yeteneği artmaktadır. Bu nedenle OHC, mesleki ve özel amaçlara yönelik kurslara büyük önem vermekte ve alanında yetkin ve deneyimli öğretmenler ile “English for Specific Purposes” kurslarını sunmaktadır.

Yurtiçi ve Yurtdışı Üniversitelere Hazırlık – Proficiency; Yurtiçi ve Yurtdışı Üniversitelerinde lisans veya yüksek lisans eğitimi yapacak öğrenciler için en iyi hazırlık kurslarını en uygun fiyatlar ile alabileceğiniz nadir kurumlardan birisi OHC…

Kurumlara yönelik İngilizce kurslarıyla İş İngilizcesi konusunda deneyimli…

Sizleri de Oxford House College Bünyesinde Görmek Dileğiyle,

  DETAYLI BİLGİ İÇİN İstiklal Cd ve Kadıköy 444 1 287 www.oxfordhousecollege.com info@oxfordhousecollege.com

Hiç yorum yok: