9 Mart 2010 Salı

“Linux öğrenmek istiyorum”

Harika bloglarla karşılaşıyorum. Bu blogları sık kullanılanlarıma eklediğim hâlde sonradan onları unuttuğum zaman oluyor. Unutmadan sevdiğim bir blogu tanıtmak istiyorum. Bloglar hem öğretici, hem de isterseniz yazılanlara itirazınızı yorumlar kısmına yazarak katılabileceğiniz değişik bir platform. Etkisi gün geçtikçe artan blogların, ülkemizde de artık popüler olma yolunda ilerliyor.

Markalar blogları da görmeye başladı. Ülker'in blogger'lara gönderdiği “hediye paketinin” yankıları Friendfeed'de hissedildi. Henüz yeni olan bu türden girişimler elbette blogcuları hem sevindirdi, hem de biraz kuşkuya düşürdü. Neticede yeni olan blog anlayışı zamanla neleri değiştirebileceği veya neleri blogger'lardan alıp götüreceğini zamanla göreceğiz.

Konuyu dağıtmadan şu sık kullanılanlara eklediğim ve zevkle okuduğum bazı blogları burada linkini de vererek tanıtmak istiyorum.

Bugün, linuxogrenmekistiyorum.com'u tanıtmak istiyorum. Evet, böyle bir bloga ihtiyaç vardı. Linux kullanımının yaygınlaştırılması elbette samimi bir üslupla kaleme alınan bloglar sayesinde olabilir. Linuxogrenmekistiyorum.com ise işte böyle bir blog.

Ben tasarımla ilgilenen biri değilim. Benim “önceliğim” her zaman sadelikten yana olmuştur. O yüzden bu blogu sevdim.

Linux'la ilgilenmek veya Linux kullanmak isterseniz, bu blogu takip edin derim.

Hiç yorum yok: